MODUŁY DETAL, e-SKLEP i SERWIS

CDN OPTIMA Detal to specjalnie zaprojektowane okno obsługujące szybką sprzedaż detaliczną. Jest to aplikacja ściśle powiązana z CDN OPTIMA i mająca na celu uproszczenie pracy sprzedawców do minimum. Łatwa obsługa, współpraca z ekranami dotykowymi i czytnikami kodów kreskowych oraz niezwykle czytelny interfejs czyni z okna sprzedaży detalicznej doskonałe narzędzie do pracy w sklepach.

CDN Optima Detal 

Specjalnie przygotowany interfejs zapewnia łatwą obsługę wszystkich funkcji.

Duże, czytelne przyciski usprawniają pracę, a przypisanie do każdej funkcji klawisza skrótu, pozwala na pracę bez myszy komputerowej.

CDN Optima Detal 

Funkcjonalność oraz ergonomia pracy powodują, że praca z CDN OPTIMA Detal staje się łatwa i niezwykle intuicyjna.

Najważniejsze funkcje:

 • ergonomiczne, szybkie wystawianie paragonów, rozlicznie ich oraz drukowanie na drukarce fiskalnej lub zwykłej,
 • możliwość pracy na ekranach dotykowych oraz bez użycia myszy,
 • możliwość skorzystania z ekranowej klawiatury numerycznej lub alfanumerycznej,
 • współpraca z wieloma modelami drukarek fiskalnych, również on-line,
 • dowolna ilość form płatności,
 • własne serie dokumentów,
 • wystawianie i wydruk faktur do paragonów,
 • wystawianie KP/KW oraz podgląd stanu kasy w dowolnym momencie,
 • zestawienia paragonów i podsumowanie kasy,
 • indywidualna konfiguracja sposobu pracy na każdym stanowisku sprzedażowym,
 • indywidualne prawa pracowników, w zależności od pełnionej funkcji w pracy.

CDN e-Sklep dzięki ścisłej integracji z oprogramowaniem CDN zapewnia pełną automatyzację pracy, przez co oszczędza Twój cenny czas.

Możesz zbudować go w 20 minut – dokładnie tak jak chcesz!

 

Ścisła integracja z Systemami CDN
Podstawowym założeniem działania CDN e-Sklep jest ścisła współpraca z systemami do zarządzania firmą: CDN OPT!MA oraz CDN XL. Polega ona na dzieleniu się między systemem, a sklepem internetowym wspólnymi dla obu informacjami.

Do sklepu przekazywane są informacje zgromadzone w systemie CDN na temat towaru, takie jak opis, zdjęcie, cena, dostępność zasobów czy specyfikacja, natomiast w drugą stronę płyną zamówienia określające ilość, miejsce dostawy, sposób zapłaty czy dane na fakturę.
Całość przepływu informacji odbywa się w tle i jest zupełnie niezauważalna ani dla Klienta ani dla właściciela sklepu.

CDN Optima e-Sklep

Można powiedzieć, że w ten oto sposób system do zarządzania firmą staje się częścią panelu administracyjnego sklepu internetowego, co całkowicie likwiduje problem ręcznego uzupełniania zmieniających się danych w obu aplikacjach. Właściciel sklepu internetowego ma pod ręką zawsze aktualne informacje na temat prowadzonej sprzedaży oraz bogate możliwości jej mierzenia i analizowania.

Nowoczesny i funkcjonalny interfejs

Intuicyjny, estetyczny oraz funkcjonalny interfejs graficzny to główny wyróżnik CDN e-Sklep.  Z jednej strony pozwala Klientom sklepu na łatwe i wygodne zapoznanie się z ofertą, z drugiej zaś daje właścicielowi sklepu szeroki wachlarz opcji zmiany wyglądu i funkcjonalności.

CDN Optima e-Sklep

Swobodne komponowanie wyglądu sklepu

CDN e-Sklep posiada bardzo szerokie możliwości dostosowania szaty graficznej sklepu do własnych potrzeb:

• wybór układu - layout'u - spośród kilku gotowych schematów, zróżnicowanych pod względem liczby kolumn i wierszy, w których grupowana jest treść,
• swoboda w komponowania wyglądu sklepu, poprzez rozmieszczanie elementów sklepu metodą "przeciągnij i upuść",
• edycja praktycznie każdego elementu graficznego witryny sklepu,
• pełna kontrola tego, jakie informacje na temat produktu mają być prezentowane,
• możliwość zmiany rozmiaru wyświetlanego zdjęcia,
• wybór sposobu prezentacji oferowanych towarów. 


Prosta droga do zamówienia

Intuicyjny, estetyczny oraz funkcjonalny interfejs graficzny prowadzi w prosty sposób internautę od przeglądania listy katalogów, list towarów do logowania i składania zamówień.

Towary

Internauta poprzez przeglądanie odpowiednich katalogów może szybko odnaleźć towar, którym jest zainteresowany. Ponadto wykorzystując wyszukiwarkę może znacznie skrócić czas dotarcia do poszukiwanego towaru. Szczegółowe zaś dane umieszczonych produktów oraz możliwość ich wydruku pozwalają mu na wnikliwą analizę poszczególnych pozycji z listy towarów. Do opisów towarów można załączyć dowolne pliki, dzięki czemu możliwe jest przedstawienie projektów graficznych, specyfikacji technicznej itp.

Przy towarach mogą być wyświetlane informacje o dostępności towarów w postaci piktorgramów (stany magazynowe rzeczywiste lub fikcyjne).

W razie pytań internauta może skontaktować się ze sprzedawcą drogą mailową lub poprzez komunikator Gadu-Gadu lub Skype, wybierając opcję "Zadaj pytanie". Zalogowany internauta otrzymuje również możliwość przeglądania historii zamówionych przez siebie towarów.

Modele działania

Decydując się na korzystanie z CDN e-Sklep można wybrać spośród dwóch dostępnych modeli działania.

Model pierwszy: CDN e-Sklep działa na serwerach Comarch

CDN Optima e-Sklep

W tym modelu system CDN, w oparciu o który działa firma jest zainstalowany na jej sprzęcie informatycznym. Z kolei sklep internetowy funkcjonuje na serwerach Comarch. Obie aplikacje komunikują się między sobą przez Internet wymieniając niezbędne dane.

W tej sytuacji konieczne jest zapewnienie połączenia z Internetem komputera, na którym działa firmowy system.

Wybierając takie rozwiązanie właściciel sklepu nie musi martwić się o:
• instalację
• infrastrukturę
• konserwację
• aktualizację programu
Tym wszystkim zajmuje się Comarch.

Model drugi: CDN e-Sklep stacjonarnie

CDN Optima e-Sklep

Właściciel sklepu internetowego może również skorzystać z opcji, w której zarówno System CDN jak i CDN e-Sklep są zainstalowane w jego infrastrukturze informatycznej. Wówczas firma sama musi zadbać o odpowiednie środowisko informatyczne i jego utrzymanie. 

Model trzeci: CDN e-Sklep razem z Systemem CDN działa na serwerach Comarch (usługa CDN Online)

CDN Optima e-Sklep

Kolejna opcja, to możliwość pracy na Systemie CDN i CDN e-Sklep, które są zlokalizowane na serwerach Comarch. W tej sytuacji, aby prowadzić firmę i sprzedawać w sieci, wystarczy dostęp do Internetu. Wszelkie czynności związane z wystawianiem towaru w sklepie i realizacją zamówienia można wykonać przez przeglądarkę internetową

Narzędzia promocji sklepu

Dla każdego sklepu internetowego niezmiernie ważną kwestią jest dotarcie z ofertą do jak największej liczby potencjalnych Klientów. Aby osiągnąć ten cel należy korzystać z różnych narzędzi, które sprawią, że informacje o towarach będą obecne w wielu miejscach odwiedzanych przez Internautów.

Promocja oferty handlowej w Internecie

Około 30% internautów dokonujących zakupów w sieci, w poszukiwaniach atrakcyjnej oferty korzysta z porównywarek cenowych. CDN e-Sklep współpracuje z najpopularniejszymi, polskimi porównywarkami: Nokaut.pl, Ceneo.pl, Skąpiec.pl.

Ofertę sklepu można także promować dzięki współpracy sklepu internetowego z pasażem handlowym Onet.pl.

Właściciel sklepu może polepszyć wyszukiwanie sklepu przez przeglądarkę Google oraz analizować z jakich stron internauci trafiają do sklepu, dzięki integracji z Google Analytics.

Integracja z Allegro 

Blisko połowę wartości wszystkich internetowych transakcji handlowych w Polsce stanowią aukcje internetowe. CDN e-Sklep umożliwia integracją z najpopularniejszą polską platformą aukcyjną - Allegro.pl. Jest to funkcjonalność umożliwiająca wystawienie produktów znajdujących się w ofercie sklepu na aukcjach internetowych.

Przekaz marketingowy

Dodatkowo właściciel CDN e-Sklep może wspomagać swoją sprzedaż poprzez prowadzenie bieżących akcji marketingowych, tj.:
• zarządzanie zawartością list: Promocje, Nowości, Bestsellery,
• podłączanie własnych bannerów reklamowych (również w formacie Flash),
• wysłanie newsletterów,
• umieszczanie przy każdym towarze list jego zamienników i akcesoriów.

 

Moduł CDN OPTIMA Serwis dedykowany jest firmom zajmującym się działalnością serwisową. Umożliwia rejestrację zdarzeń dotyczących zleceń serwisowych oraz planowanie pracy serwisantów.

Moduł odpowiada potrzebom małych punktów serwisowych. W zależności od potrzeb firmy w module CDN OPTIMA Serwis można:

CDN Optima Serwis

Moduł CDN OPTIMA Serwis może współpracować z modułem CDN OPTIMA Faktury (w zakresie wystawiania faktur) oraz z modułem magazynowym CDN OPTIMA Handel (w zakresie pobierania części z magazynu). Jednak moduły te nie są wymagane do funkcjonowania modułu serwisowego (jeżeli Użytkownik nie posiada modułów handlowo-magazynowych, to funkcje przekształceń do dokumentów handlowych i magazynowych nie będą dostępne). Użytkownicy, którzy posiadają moduł CDN OPTIMA Analizy, mają możliwość raportowania informacji gromadzonych w module CDN OPTIMA Serwis.

Dostępne są następujące zestawienia:

Użytkownik może definiować własne statusy zleceń, które ułatwiają filtrowanie listy i kontrolę realizacji zlecenia.

Formularz zlecenia składa się z pięciu zakładek:

Każda czynność, jaką należy wykonać w związku z realizacją zlecenia, może być przypisana do innego operatora. Użytkownik może określić sposób, w jaki ma być realizowana przez serwisanta dana czynność. Do wyboru są trzy możliwości:

W przypadku czynności wykonywanych w podanym terminie, istnieje możliwość zarezerwowania czasu w terminarzu konkretnego operatora. Operatorzy mogą również filtrować na liście zlecenia, na których mają przypisane do realizacji czynności.

Na potrzeby obsługi modułu CDN OPTIMA Serwis należy utworzyć dedykowany magazyn serwisowy, na który mają być przesunięte części potrzebne do realizacji zlecenia (np. w firmie remontowo-budowlanej każda budowa może mieć odrębny magazyn serwisowy, na który będzie tworzyła zlecenia serwisowe i przesuwała potrzebne materiały). Pobierając części, operator może zdecydować, które z nich mają być fakturowane, a które pozostają kosztem serwisowym i będą rozchodowane dokumentem wewnętrznym RW.

Dla potrzeb kosztorysowania można wyliczyć wartość netto i brutto czynności (usług) i części wpisanych na danym zleceniu.

CDN Optima Serwis 

Wraz z zamykaniem zlecenia, Użytkownik ma możliwość tworzenia dokumentów handlowo-magazynowych.

Ogólnie, fakturowanie zlecenia polega na tworzeniu: